6 NATURALNYCH SPALACZY TŁUSZCZU

Na rynku można znaleźć setki produktów służących przyspieszeniu spalania tk. tłuszczowej. Producenci zapewniają o niezwykłej skuteczności danego produktu. Okazuje się że w preparatach odchudzających można spotkać podobne substancje które występują w tradycyjnych produktach.

Poniżej przedstawiam Wam listę 6 produktów które mogą pomóc w trakcie odchudzania:

Kawa – głównie przez nasilenie szlaków metabolicznych i hamowanie łaknienia kawa może pomóc podczas spalania tk. tłuszczowej. Okazuje się że osoby spożywające porcję kofeiny kilkadziesiąt minut przed treningiem spalały więcej tłuszczu i mają większą motywację do prowadzenia treningu. W zależności od indywidualnej tolerancji najlepiej spożywać ją w godzinach porannych i ok. 30-40 min przed treningiem. Oczywiście na wieczór lepiej unikać spożywania kawy

Pieprz cayenne – aktywną substancją w tej niezwykle ostrej przyprawie jest kapsaicyna. Powoduje ona wzrost termogenezy organizmu i zwiększa zdolność organizmu do spalania tk. tłuszczowej. Dawka powinna mieścić się w przedziale 1/2-1 łyżeczki w ciągu dnia. Pieprz można dodawać do wszystkich posiłków a szczególnie przedtreningowego.

Kurkuma – wspomaga metabolizm tłuszczu , zmniejsza szybkość magazynowania w komórkach wątroby, pomaga na bóle stawów, stan przed miażdżycowy i syndrom metaboliczny. Zawarte w niej substancje hamują wydzielanie mediatorów stanu zapalnego , co przyczynia się dodatkowo do szybszej regeneracji po treningu. Należy spożywać około 1 łyżeczki dziennie.

Ocet Jabłkowy – stosowany również w kosmetologii. Sam w sobie nie przyczynia się do spalania tk. tłuszczowej, ale sprawdzi się przed nieplanowanym tłustym posiłkiem (wtedy najlepiej spożyć zieloną sałatkę z 1 łyżką octu jabłkowego). Należy go jednak stosować z umiarem by nie zaburzyć procesów trawiennych.

Cynamon – substancje zawarte w tej przyprawie stabilizują poziom insuliny , jednego z kluczowych hormonów, odpowiadających za metabolizm węglowodanów. W praktyce 1 łyżeczka dziennie spożywana jako dodatek do posiłków czy kawy , może zmniejszyć apetyt na słodkie i zlikwiduje napady wilczego głodu.

Zielona herbata – o jej korzystnym wpływie słyszał chyba każdy. Może hamować apetyt, przyspieszać metabolizm, hamować odkładanie tk. tłuszczowej. Jest bezpieczna dla osób z chorobami sercowymi, nie podnosi ciśnienia tętniczego więc może okazać się alternatywą dla kofeiny. Można wypijać kilka filiżanek dziennie