BUDOWA PLANU TRENINGOWEGO NA SIŁĘ I MASĘ DLA POCZĄTKUJĄCYCH. CZĘŚĆ I

Jeśli jesteś początkującym masz wielką szansę.?

Nowicjusz jest ,, czysty „, tzn że przy odpowiednim podejściu może szybko stworzyć dobre nawyki treningowe, zbudować siłę i rzeczywistą masę mięśniową.

Kto jest początkującym?

Początkujący to każdy kto ma mniej niż rok poważnego doświadczenia treningowego. Jest wielu ludzi, którzy trenują na siłowni przez wiele lat, ale w rzeczywistości są nadal początkującymi ze względu na ich słabe i niewymagające  podejście do treningu.

⚠️Pułapki początkujących trenujących⚠️

1) Nierównomierny rozwój

Początkujący zbyt często skupiają się na klatce piersiowej i trenowaniu bicepsa zaniedbując swoje plecy i nogi.

Oczywiście że ćwiczenia na klatkę piersiową i biceps są przyjemne. Jednak zbyt częsty trening tych partii nie może się odbywać kosztem treningu pleców i nóg. W dłuższej perspektywie, przysiady, martwe ciągi, podciągania, będą tworzyły wysoki potencjał wzrostu i zmuszą mięśnie całego ciała do rozwoju.

2) Priorytety dla słabszych partii

Specjalizacja treningowa na słabsze partie ciała , z pewnością odgrywa ważną rolę w treningu średniozaawansowanych i zaawansowanych . Nie ma to jednak zastosowania dla początkujących, u których całe ciało jest słabe . Wszystko musi być silniejsze by móc się rozwijać harmonijnie i globalnie.

3) Korzystanie z planów zaawansowanych kulturystów

Wiele początkujących adeptów sportów siłowych korzysta z łatwo dostępnych gotowych planów zawodowych kulturystów i mistrzów świata, myśląc że to co oni robią na treningach idealnie się sprawdzi i będzie drogą do sylwetkowych sukcesów również u nich. To czego nie zauważają to fakt, że mistrzowie świata trenują całymi latami i dekadami aby dojść do wysokiego poziomu siły i rozwoju. To co robią teraz nie jest tym co robili kiedyś jako początkujący.

4) Obiecujące rezultaty

Entuzjazm związany z jak najszybszymi i najlepszymi rezultatami może być powodem niepowodzeń. Skakanie z jednego planu na drugi niekoniecznie przyniesie obiecujące rezultaty. Potrzeba czasu aby przystosować się do treningu, mieć cierpliwość i trzymać się obranego kursu.

5) Robienie wszystkiego i niczego

Wiele osób przychodzi na siłownię bez planu. Przypomina to trochę  zasiadanie do sterów bez wiedzy gdzie mamy dopłynąć. Jeżeli nie mamy planu nie wiemy co na Nas działa i nie weryfikujemy postępów.

Już wiesz jakie są typowe błędy początkujących. Już jutro na stronie pojawi się II część artykułu z której dowiesz się:

?jak powinna wyglądać  struktura planu treningowego?

?czym się kierować przy doborze ćwiczeń, serii, powtórzeń, tempa, czasu odpoczynku ?

Dodatkowo będziesz mógł zakupić gotowy plan treningowy , zbudowany na bazie wytycznych zawartych w artykule dzięki któremu :

– staniesz się silniejszy ?

– będziesz  bardziej umięśniony z niższym poziomem tk. tłuszczowej ?

–  zbudujesz solidnie fundamenty pod bardziej zaawansowane treningi ?

Pozdrawiam

MK