Najlepszy trening dla rekompozycji ciała

Przedstawiam Wam dziś obiecany artykuł z metodą treningową która może przynieść wspaniałe korzyści w redukcji tk.tłuszczowej i poprawieniu wyglądu całej sylwetki.

German Body Composition’ (GBC) metoda spopularyzowana przez światowej klasy trenera Charlesa Poliquina w 1990 roku która ma za zadanie podniesienie poziomu mleczanu we krwi który wpływa na zwiększone uwalnianie hormonu wzrostu stymulując ciało do budowy mięśni i spalania tk. tłuszczowej. Najlepszą drogą do utrzymania krążenia krwi i poziomu mleczanu na wysokim poziomie jest naprzemienne łączenie w pary ćwiczeń na górną i dolną część ciała w zakresie powtórzeń 8-15 i z krótkimi 30-60 sekundowymi przerwami.

NIEZWYKŁA WYDAJNOŚĆ

Przykładem par ćwiczeń które połączenie jest bardzo efektywne jest np. wyciskanie na ławce poziomej + przysiady . Para wyciskanie na ławce skośnej + wyciskanie hantli nie byłoby najefektywniejszym sposobem.

EPOC (Exercise Post-Exercise Oxygen Consumption) czyli SPALANIE TŁUSZCZU PO TRENINGU.

W treningu, którego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej bardzo istotnymi czynnikami są: wydatek energetyczny w trakcie treningu (inaczej mówiąc ilość zużytej energii) oraz dodatkowy wydatek energetyczny po treningu, wynikający z większego zużycia tlenu (zwiększonej po-wysiłkowej konsumpcji tlenu , w skrócie EPOC, czyli excessive post-excercise oxygen consumption).

Pierwszy czynnik zależy w dużej mierze od doboru ćwiczeń w planie treningowym. Używanie ćwiczeń złożonych, angażujących jak najwięcej mięśni (takie ćwiczenia jak martwy ciąg czy przysiad tylni ze sztangą) powoduje zwiększenie ilości zużytej energii. Jeżeli chodzi o drugi czynnik to zasadniczą kwestią jest intensywność treningu.

Dobrze wykonana sesja GBC może podnieść Twoje EPOC do 48 h. Jeśli nigdy nie trenowałeś/aś wcześniej albo nie podchodziłeś/aś do treningu poważnie GBC wyniesie Twoje zdolności treningowe na wyższy poziom.

Lepszy niż typowy aerobik/cardio

Tradycyjne Cardio skupia się wyłącznie na utracie tłuszczu /wagi często narażając na utratę tk. mięśniowej i siły. Dzięki zastosowaniu tej metody treningowej z naciskiem na progresje obciążenia, stracisz nie tylko tłuszcz ale również możesz zyskać trochę mięśni.
Kluczem ? do sukcesu w tej metodzie treningowej jest ścisłe trzymanie się czasu odpoczynku 30-60 sek. między seriami .Na początku na pewno będzie kuszącym aby odpocząć dłużej, dlatego ważnym jest aby trzymać się określonych ram czasowych .

GBC – będzie stymulował trenujące grupy mięśniowe 2-4 x w tygodniu nic więc dziwnego gdy po 3-4 tygodniach trenujący staje się silniejszy, bardziej atletyczny i z polepszoną kompozycja ciała i zmniejszoną tk. tłuszczową. Aby nauczyć się poprawnych wzorców ruchowych szybciej budować siłę ,dodać mięśni, zredukować tk.tłuszczową ,wysoka częstotliwość treningowa jest niezbędna.

JAKIE SĄ ZASADY
• Trening 3 x w tygodniu
• Skupienie się na wielostawowych ćwiczeniach złożonych ; przysiady, martwe ciągi, wyciskania, podciągania
• Ścisłe okresy odpoczynku 30-60 sekund między seriami
• Zachowanie zakresu powtórzeń między 8 – 15
• Łączenie w pary ćwiczeń na górną i dolną część ciała lub ruchy przeciwne